7 април – ден за здраве и признание към медицинските специалисти

7 април се отбелязва като Световен ден на здравето, обявен от Световната здравна организация (СЗО) през 1948 г. Целта на деня е да се обърне внимание на глобалните здравни предизвикателства и да се насърчат политики и действия за подобряване на здравето на хората по света.

На този ден се акцентира върху различни здравни теми, които се променят ежегодно – от превенция на заболявания и здравословен начин на живот до борба с епидемии и достъп до медицински услуги. Кампаниите насърчават информираността и активното участие на обществото в опазване на здравето.

В България 7 април е и професионален празник на здравния работник. Лекари, медицински сестри и друг медицински персонал се отбелязват за своя принос към грижата за хората, особено в трудни времена. Денят е повод за признателност и уважение към усилията на всички, които се грижат за живота и здравето на обществото.

 

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе