По повод 31 май – Световния ден без тютюнопушене, Регионалната здравна инспекция в Търговище, съвместно с Общинския съвет по наркотични вещества и Българския младежки Червен кръст, организираха информационна и превантивна кампания под мотото „Да свалим маските! Противодействие на никотиновата и тютюневата зависимост“.
Инициативата включва различни дейности, насочени към повишаване на информираността за рисковете, свързани с употребата на тютюневи и никотинови изделия. Основен акцент е поставен върху влиянието на ароматите, атрактивния дизайн на продуктите и маркетинговите практики, които често са насочени към привличането на по-млада аудитория.
Организаторите подчертават необходимостта от активна превенция и информиране на обществото за вредите от никотиновата и тютюневата зависимост, както и за факторите, които допринасят за нарастването на употребата сред подрастващите.
Кампанията е част от инициативите, посветени на Световния ден без тютюнопушене, който ежегодно насочва вниманието към общественото здраве и последствията от употребата на тютюневи изделия.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Търговище и региона.


