Областният управител на област Търговище с инициативата за открит диалог

Областният управител на област Търговище Радослав Бойчев кани представители на институциите, бизнеса и всички заинтересовани страни от сектор „Горско стопанство и дърводобив“ да вземат участие в работна среща, която ще се проведе на 30 март 2026 г. от 11:00 часа в Пресцентъра на Областна администрация – Търговище.

Инициативата цели да насърчи открития диалог между институциите и представителите на бранша, както и да утвърди прозрачни и устойчиви практики при управлението и разпределението на дървесните ресурси.

Сред основните теми, които ще бъдат обсъдени, са:

-обмен на информация и добри практики в сектора;
-гарантиране на равнопоставен достъп до дървесина за населението;
-повишаване на прозрачността и предвидимостта в процедурите;
-обсъждане на мерки за предотвратяване на недоразумения и неправилни интерпретации.

Работната среща е насочена към подобряване на координацията между институциите и бизнеса, както и към утвърждаване на принципите на прозрачност, коректност и отговорност в сектора.

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе