Интердисциплинарен урок за историята на парите и банките събра ученици и експерти в Попово

Парите са символ не само на материалното благополучие, но и част от културния и духовния живот на народа. „Историята на парите и банките“ бе темата на интердисциплинарния урок, проведен от д-р Васка Белчовска-Неделчева и г-н Анатоли Анков с ученици от 8. б клас, професия „Икономист-информатик“, 10.б клас, професия „Сътрудник малък и среден бизнес“ и 12.г клас, професии „Готвач“ и „Организатор на туристическа агентска дейност“. В урока учениците разбраха повече за историята на парите, обичаите, свързани с парите, възникването на първите банки и основните работни процеси, извършвани от банковите служители.

Археологът Симеон Станчев – главен уредник в ИМ – Попово, по-подробно запозна учениците с монетите от различните исторически периоди.

Водени от идеята за интердисциплинарност на урока, учениците от 12.г клас представиха пред останалите ученици комикс, свързан с разменната търговия и българските обичаи, в които парите имат символика. В mentimeter учениците имаха задачи, свързани с разпознаване на сградите на съществуващите банки в града. Интервю, проведено с банков служител от града и наименовано като „Работният ден на един банков служител“ бе представено от г-н Анков. Пред десетокласниците, които изучават учебен предмет Брандиране и маркетингов дизайн, бе поставено предизвикателството да измислят име, слоган и лого на нова банка. Осмокласниците работиха върху попълване на работни листове. Всички ученици се представиха блестящо, а най-активно включилите се, получиха подаръци, осигурени от директора на нашата гимназия.

Благодарности на колегите от Исторически музей – Попово за топлото гостоприемство и впечатляващо посрещане с икона на св. Николай. Всъщност, поводът за урока бе днешният празник на св. Николай, в който честваме и Деня на банкера.

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе