Кметът на Попово взе участие в 166- ата пленарна сесия на Комитета на регионите към ЕП

На 14ти и 15ти май в Брюксел, Белгия кметът на Попово участие в 166- ата пленарна сесия на Комитета на регионите към ЕП.

След приемане на дневния ред и протокола от 165-ата пленарна сесия, дебатираха изграждането на европейското научноизследователско пространство: местната и регионална перспектива. Дебата бе открит с доклад на еврокомисаря, отговарящ за стартиращите предприятия, научните изследвания и иновации – Екатерина Захариева. Една от основните теми бе създаване на центрове за изследвания и иновации, които биха спомогнали при развитието на новите технологии и биха подпомогнали образованието, околната среда и бизнеса.

Обсъдиха проблемите и предизвикателствата относно липсата на работна ръка в сектор здравеопазване и достойното заплащане на здравната работна сила.

Изслушаха изказване на председателя на специалната комисия по жилищна криза в Европейския съюз и член на ЕП.

Пленарната сесия приключи, след определяне на дата за следващо заседание.

На 14ти и 15ти май в Брюксел, Белгия взех участие в 166- ата пленарна сесия на Комитета на регионите към ЕП, на който…

Posted by Д-р Людмил Веселинов – Кмет на община Попово on Thursday, May 15, 2025

 

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе