Творческа работилница „Танцово вдъхновение“ – силата на таланта и емоцията!
Сдружение „ВЕГА АРТ ЦЕНТЪР“ реализира успешно проекта Творческа работилница „Танцово вдъхновение“ по програма „Култура плюс“ 2025 на Община Търговище!
Проект, който донесе на младите танцьори от Школа за модерен балет „Вега“ и Мажоретен състав Търговище много емоции, нови знания и истинско вдъхновение.
През последните два месеца участниците имаха възможност да се срещнат с професионални гост-хореографи, да усвоят нови движения, стилове и сценични техники, да открият нови посоки в своята танцова изява.
В рамките на проекта бяха проведени три специализирани уъркшопа – по съвременни, мажоретни и характерни танци, които разшириха нашите знания и опит.
„Разучихме две нови хореографии – част от репертоара ни през новия творчески сезон.
Осигурихме сценични костюми, които ще направят всяко бъдещо представление още по-вълнуващо и въздействащо.
„Танцово вдъхновение“ не е просто проект – то е емоционално преживяване, което създаде приятелства, повиши увереността на танцьорите и показа, че когато се работи усърдно, резултатите са впечатляващи.
Сдружение ВЕГА АРТ ЦЕНТЪР благодари на Община Търговище / Targovishte Municipality за подкрепата и доверието, на всички участници за техния труд и ентусиазъм, на ЦМДИ Търговище – за партньорското отношение и на гост-хореографите Полина Добрева, Ивияна Рачева, Иван Христов и Снежана Иванова за вярата, споделения опит и магията на танца!“, споделят от сдружението.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Търговище и региона.

