Състезатели по борба от Търговище с достойно представяне на турнир този уикенд

Вчера, 11 април, състезателите на Спортек клуб ”Олимпиец”-Търговище и училището за шампиони “Никола Симов”-Търговище взеха участие в 24-то издание на националния турнир в памет на “Х. Мехмедов” в гр. Лозница.

Спортният клуб бе представен от 15 състезатели в четири от пет възрастови групи.

При най-малките своя дебют на състезание направи Давид Петров, който е брат на Светослав Петров – бронзов медалист от Европейско първенство за кадети. Давид спечели безапелационно титлата в категория до 30 кг и направи добра заявка за бъдещи призови класирания.

Във възрастова група “Деца” шампиони в своите категории станаха Севджан Радков /35 кг/, Георги Трифонов /66 кг/, Ростислав Илиев /73 кг/ и Халил Садъков /+73 кг/.

Сребърни отличия извоюваха Алекс Грозданов /47 кг/ и Никифор Петров /66 кг/.

До бронзови отличия достигнаха Стоян Вълчев /42 кг/ и Даниел Станев /66 кг/.

Във възрастова група “момчета” шампион при 62-килограмовите стана Аднан Таиров. В същата категория сребърно и бронзово отличие спечелиха съответно Рушит Радостинов и Кристиян Данаилов.

При кадетите до 17 години шампиони са Леркан Керим /71 кг/ и Виктор Николов /92 кг/. Със сребро се окичи Мутлу Ахмедов /71 кг/.

В отборното класиране СК “Олимпиец” се нареди на второ място, след клуба на домакините от Лозница.

Купа за най-проспериращ състезател получи Георги Трифонов.

Днес състезателите на СК”Олимпиец” и училището за шампиони “Никола Симов” взеха участие в 24то издание на националния…

Posted by Спортен клуб по борба "Олимпиец" Търговище on Saturday, April 10, 2021