Мотоциклетист е в болница след инцидент на пътя Котел – Омуртаг

Мотоциклетист също е приет в болница след челен удар на управляваното от него МПС с лек автомобил.

На 13.09.2025 г. около 15,15 ч. на тел. 112 е получен сигнал за възникнал пътен инцидент в община Омуртаг –  на пътя Котел-Омуртаг, км 4+030 ( в близост до гробищния парк).

Пътно-транспортното произшествие е между мотоциклет „Сузуки ГСХР 1000“ с пловдивска регистрация, собственост и управляван от правоспособен 36-годишен водач от с. Долно Козарево, община Омуртаг, и лек автомобил“Ауди А 6 Олроуд“ с ямболска регистрация, управляван от 36-годишен правоспособен водач от гр. Ямбол. По първоначални данни водачът на мотоциклета е навлязъл в лентата за насрещно движение и се е блъснал челно в правомерно движещия се там лек автомобил.

В резултат на пътно-транспортното произшествие водачът на мотоциклета е приет в МБАЛ-Търговище с фрактури на ребра, на череп и с травма на белия дроб, с опасност за живота му. Водачите са тествани за евентуална употреба на алкохол и на наркотични вещества. Пробите им са отрицателни. По двете МПС са нанесени значителни материални щети.

По случая е образувано досъдебно производство.

Това съобщиха от ОДМВР – Търговище.

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Професионално почистване | Почисто ЕООД
Върни се горе