Учителите бяха в центъра на вниманието на 5 октомври в библиотека „Петър Стъпов“

На 5 октомври бе отбелязан Международният ден на учителя. По този повод в библиотеката бе подготвена информативна витрина от колегите от отдел „Читалня за възрастни“, която представи значението на празника и ролята на учителите в съвременното общество.

Празникът се чества ежегодно в над 100 държави по инициатива на ЮНЕСКО – Организацията на обединените нации за образование, наука и култура. Той е посветен на професията „учител“ и на ангажимента, който преподавателите поемат към образованието и бъдещето на всяко поколение.

По време на отбелязването беше отправено пожелание към всички учители за творчески ентусиазъм, креативност и удовлетворение от постиженията им и тези на техните ученици. Акцент бе поставен върху призванието и отговорността, свързани с професията.

Събитието беше уважено от читатели и гости, които посетиха витрината и изразиха своята благодарност към учителите за техния труд.

💐 На 5 октомври ще отбележим Международен ден на учителяСподеляме информативната витрина, която са подготвили нашите…

Posted by Регионална Библиотека "Петър Стъпов" – Търговище on Friday, October 3, 2025

 

Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]



viber

Върни се горе