Злато и сребро за представители на СКО „Вариант 5“

СКО „Вариант 5“ се представи много добре на изминалата купа „България“ – най-голямото състезание по ориентиране в страната, където беше представен от над 40 състезатели. Надпреварата се проведе в района на курортен комплекс Боровец и предизвика състезателите до краен предел, тъй като освен тежките терени, те трябваше да се справят и с неблагоприятните метеорологични условия – дъжд, градушка и ниски температури.

Шампионски титли за Вариант 5 в общото класиране спечелиха: Злато за Ренета Ненкова, Ж20 и Петранка Ангелова, Ж50.

Сребро за Тервел Драгоев, М20 и Владимир Колев, М40. В отворените групи победа записа Веселин Илиев, а Виктор Вичев – 3-то място.

Етапна победа в елитната мъжка група, във втори ден записа и Иван Сираков, който обаче поради контузия не можа да завърши състезанието.

През този месец ще се проведе Европейското юношеско първенство по ориентиране в района на гр. Велинград, където нашият отбор отново ще има представител и това е Ния Онуфриева в Жени 18. Пожелаваме и оптимална подготовка до началото на шампионата – на 23.06.

СКО "Вариант 5" се представи много добре на изминалата купа "България" – най-голямото състезание по ориентиране в…