Втори кръг от Националния шампионат по автокрос – Попово 2024

На пистата за автокрос в кв. Сеячи, гр. Попово, на 15 и 16 юни се състоя Втори кръг от Националния шампионат по автокрос. Домакини и организатори на състезанието за поредна година отново бяха Автомобилен спортен клуб „Топ Тим“ – гр. Попово, съвместно с Община Попово, като то се проведе съгласно Международния спортен кодекс по автомобилен спорт и неговите приложения. В надпреварата се включиха и взеха участие общо 20 състезатели от 3 клуба от страната – АСК (Автомобилен спортен клуб) „Топ Тим“ – гр. Попово, АСК „Тони Старт“ – гр. Силистра и АСК „Яворов-Чирпан“ – гр. Чирпан. Те бяха разделени на две дивизии: „Бъги“ – до 1 600 куб. см, и „Супер Бъги“ – от 1 600 до 4 000 куб. см.

В клас „Бъги“ до 1 600 куб. см премериха сили 8 участници, а 12 състезатели си оспорваха призовите места в клас „Супер Бъги“ от 1 600 до 4 000 куб. см. След изключително оспорвани финални състезания бяха определени победителите, както и заелите челните три позиции. В дивизия „Бъги“ първото място спечели представителят на домакините – Ивелин Иванов от АСК „Топ Тим“ – Попово, на втора позиция се класира Цветан Янакиев от АСК „Яворов-Чирпан“ – Чирпан, а трети остана Галин Георгиев от АСК „Тони Старт“ – Силистра. В дивизия „Супер Бъги“ победител стана Ивайло Иванов от АСК „Тони Старт“ – Силистра, на второ място се нареди Илхан Хасанов от АСК „Топ Тим“ – Попово, а на трета позиция финишира съотборникът му Стоян Стоянов. Призьорите в отделните категории бяха наградени, като получиха купи, парични и предметни награди за отличното си представяне, които им бяха връчени от организаторите и от зам.-кмета на община Попово – инж. Димитър Петков.