Община Търговище внася в Общинския съвет докладна за преместването на близо 200 деца от Детска градина №2 „Осми март“ в други градини за времето на предстоящия ремонт на сградата. Той ще се изпълнява по Плана за възстановяване и устойчивост. Обновяването трябва да започне до началото на лятото на 2025 г.
В свое писмо до кмета на Търговище директорът Ивелина Атанасова предлага дейността на детската градина да бъде преместена в пет други учебни заведения. Извеждането на групите ще се случи непосредствено преди старта на ремонтите. Предвижда се първа група „Дъга“ и трета група „Лъвчета“ да се помещават в Детска градина №6 „Пролет“. Първа група „Веселушко“ ще бъде разпределена в сградата на Детска градина №3 „Здравец“. Втора група „Слънце“ ще се премести в Детска градина №7 „Снежанка“. Другата втора група „Усмивки“ ще бъде в Детска градина №9 „Приказка“. В същата сграда ще се обучават и децата от трета група „Мечо Пух“. Четвърта група „Звездичка“ ще преминат в сградата на Детска градина №8 „Слънце“.
В ход е изготвянето на инвестиционния проект за ремонт, който се очаква да бъде готов до началото на месец март. След това предстоят съгласувателни и други административни процедури, съпътстващи подготовката. Целта е по проекта да бъде извършена реконструкция на цялата сграда на детската градина. Мерките за енергийна ефективност предвиждат полагане на изолация, ремонт на покрива, подмяна на дограмата. Ще бъде извършен и ремонт на ВиК инсталациите, на санитарните възли и други.
Докладната за преместването ще бъде разгледана на предстоящото заседание на Общинския съвет на 27 февруари. Тя е публикувана в уебсайта на Община Търговище: https://targovishte.bg/wps/portal/municipality-targovishte/municipal-council/meetings/Sesia27.02.2025
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Търговище и региона.