Започва регистрация за киноложката изложба, която традиционно се провежда в съботния ден на пролетния панаир в Търговище. През 2025 г. тя ще се състои на 17 май, на поляната в парка „Борово око“.
Срокът за записване е 30 април, на телефони: 0601 68 693 и 0879 869 330 в Община Търговище. Участието е безплатно.
До изложбата ще бъдат допускани единствено кучета с паспорт, с поставен микрочип и регистрирани в Общината, в случай че собствениците са от Търговище. Паспортът ще трябва да бъде представен в деня на изложбата. При наличие се представят и родословни документи.
Кучетата ще бъдат оценявани от зооинж. Георги Христозов, киноложки съдия и председател на Българската националния федерация по кинология.
Оценяването ще бъде в 10 породни групи, съгласно класификацията на Международната федерация по кинология (FCI), както и в група за непризнати от FCI породи. Освен тях, ще бъдат връчени и наградите „Шампион на изложбата“ и „Най-атрактивен участник“.
Изпращайте ваши снимки и информация на [email protected]
facebook Присъединете се към нашата Facebook група за новини от Търговище и региона.